Direktlänk till inlägg 24 augusti 2023
I förra veckan så fick jag en ny laddning av linser, hem i brevlådan...precis som det brukar göra vid varje halvår. Så då när de brukar komma, brukar jag hämta tre nya flaskor med linsvätska. Eftersom det ingår, då man har fått ny laddning med linser!
Så först idag tog jag mig in till Smarteyes, för att plocka ut mina tre flaskor linsvätska!
Men när jag då kommer in där idag, så har det tydligen helt plötsligt blivit ändrat...och nu så ingår det inte nån linsvätska i abonnemanget längre, utan det får man betala vid varje gång istället.
Så eftersom jag redan har en faslig massa flaskor linsvätskor hemma redan (för att jag gör och har nog aldrig tagit slut på alla flaskorna under ett halvår, utan brukar väl vara kvar nån flaska)!
Och då kände jag att jag inte behövde ha nån flaska linsvätska, utan ska nu då ta slut på samtliga flaskor med linsvätska!
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 |
2 |
3 | 4 | 5 | 6 | ||||
7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | |||
14 | 15 |
16 |
17 | 18 |
19 |
20 | |||
21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | |||
28 | 29 | 30 |
31 | ||||||
|